МО вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу

Методичне об'єднання 

вчителів суспільно-гуманітарного циклу













Склад методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу 


Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Учні та вчителі Чернівецької ЗОШ 37 охоче долучилися до написання XXI радіодиктанту національної єдності, і продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово!

Вітаємо призерів ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії Дробко Оксану (10 клас, ІІІ місце з історії рідного краю), Сердюк Евеліну (8 клас, ІІІ місце з історії, І місце з історії рідного краю). Бажаємо подальших успіхів 



23 листопада 2021року у рамках
Тижня літератури рідного краю, учні 5-Б класу разом із учителем української літератури Ватрущак О.Ю. відвідали меморіальний музей Володимира Івасюка



24 листопада вчителем Лаблюк І. М. був проведений тематичний урок у 6-а класі "Пісні рідного краю. Календарно-обрядові пісні зимового циклу".
Учні поглибили знання про пісні рідного краю, про календарно-обрядову пісню зимового циклу і пов'язані з нею звичаї та обряди українців



25 листопада 2021 року учні 5-А класу Чернівецької ЗОШ №37 відвідали Чернівецький літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича. Екскурсію організувала вчитель української мови та літератури Дуплей А.П. у рамках тижня "Література рідного краю"











До Дня пам'яті жертв Голодомору, учні 10 класу відвідали Садгірську бібліотеку, де була розгорнута виставка книг, присвячених трагічній сторінці в історії України


Справжнім святом для учнів та вчителів стала зустріч з письменником Георгієм Бота






 


7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
До Всесвітнього Дня Української Хустки чарівні педагогині та учениці нашої школи приєдналися до флешмобу #Українська Хустка



















Цікаві заходи, тематичні уроки були проведені до Міжнародного дня прав людини, який відзначають 10 грудня



16 грудня в музеї пам'яті учасників війни на Сході України при Громадській організації "Крик душі" матерів та дружин військовослужбовців" відбулася зустріч учнів 10 класу з ветераном війни на Сході, добровольцем Сергієм Скальдом, добровільно мобілізованою Ілоною Капельницькою, добровольцем-волонтером Сергієм Караїмом




Звіт про роботу методичного об'єднання в І семестрі 2021/2022 н.р. 
Підготували: Боднарюк О.М., Ватрущак О.Ю.

https://docs.google.com/document/d/1O4d6hDdbLBEtOxP5uMZUSybQqv9VgS3Y/edit?usp=drivesdk&ouid=113279491603314934118&rtpof=true&sd=true


Тиждень рідної мови 

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Всі ми маємо пам'ятати, що мова це скарб нації, це багатство кожного народу, яка збагачує культуру та об'єднує людей однієї країни. 

Тиждень розпочався із заходів, які підготувала вчитель української мови та літератури Ватрущак Оксана Юріївна. Підготовлено цікаву інформацію про мову та проведено низку заходів із учнями різного віку 



У рамках тижня "Міжнародний день рідної мови" 22 лютого 2022 року вчителями Лаблюк І. М. та Дуплей А. П. було проведено брейн-ринг "Мова – духовний скарб нації" між учнями 6-их класів. 

    Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого духовного спадку.











У цей непростий час не забули і про вшанування відомого поета, "українського пророка та Кобзаря" – Тараса Григоровича Шевченка (1814 - 1861 рр). Адже зараз його твори є актуальними та влучними  і дають розуміння багатьом речам.




20 квітня  2022 р. у нашій школі відбулося чарівне свято "В очікуванні Великодня", в якому взяли участь й діти, які є внутрішньо переміщеними особами. Вчителі суспільно-гуманітарного циклу поділилися ідеями створення великодніх листівок. Діти залюбки ділилися своїми родинними традиціями святкування цього світлого свята. Вчителі щиро дарували позитивні емоції, раділи дитячим усмішкам. 

Великдень – це свято, яке українці шанують з давніх-давен, адже воно символізує перемогу добра над злом, світла над темрявою.









19 травня 2022 р. вчительський колектив Чернівецької ЗОШ №37 традиційно відзначив День вишиванки.

Вишиванка ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями, це не тільки прадавня частина гардеробу нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом для його власника. Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця. Адже, вишиванка — це нерозривний зв’язок поколінь, символ української сили.



Річний звіт про роботу методичного об'єднання в 2021/2022 н.р. 

Підготували: Боднарюк О.М., Лаблюк І.М., Дуплей А. П.
https://docs.google.com/document/d/16Ltmu7F-uWw-86pQXGu_iOhL24Fdp4yR/edit?usp=drivesdk&ouid=113279491603314934118&rtpof=true&sd=true

Нова українська школа - простір освітніх можливостей. 
         Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм. Наскрізний процес виховання, який формує цінності. Нова структура школи, яка дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.





Від початку навчального року не припинялася самоосвітня робота кожного з вчителів методичного об’єднання. Працюючи над методичною проблемою вчителі удосконалювали свої вміння на майстер-класах, семінарах, онлайн-курсах.



9 листопада - ХХІІ Радіодиктант національної єдностіВчителі та учні Чернівецької загальноосвітньої школи №37 долучилися до написання радіодиктанту національної єдності. Текст "Твій дім" написала сучасна українська письменниця Ірина Цілик. Диктант читала видатна акторка, народна артистка України Ада Роговцева. Радіодиктант українці по всьому світу щорічно пишуть у День української писемності та мови.
#радіодиктант2022













Тиждень літератури рідного краю з 21.11 по 24.11.2022 р. Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи в рамках тижня літератури рідного краю.
21.11.2022 р. Басарабою Оксаною Василівною було проведено «Солов’їне шоу». Діти були активними і із задоволенням працювали.



22.11.2022 р. в рамках тижня літератури рідного краю був проведений урок Дуплей Анастасією Павлівною у 7-Б класі "Пісня буде поміж нас"Діти дізналися про творчість відомого композитора Володимира Івасюка. Про те, що природа нагородила композитора великою кількістю талантів – умінням писати музику, малювати, даром віртуозного виконавця.



23.11.2022 р. учні 6-Б класу разом з Ватрущак Оксаною Юріївною відвідали Чернівецький Меморіальний музей ім. В. Івасюка, дізналися для себе багато нового та цікавого. А вкінці екскурсії разом з екскурсоводом заспівали
«Червону руту».

24.11.2022 р. Лаблюк Інна Михайлівна провела урок у 7-А класі, присвячений Василю Мельнику, письменнику рідного краю.

7 грудня – Міжнародний день української хустки
Традиційно, вчителі методичного об’єднання долучилися до заходів, присвячених Міжнародному дню української хустки. Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна.
Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як пам`ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.
#День_української_хустки



Олімпіади, конкурси, проекти
Цього року особливо порадували юні історики. Так, на другому етапі Всеукраїнської олімпіади з історії учениця 9-Б класу Сердюк Евеліна посіла перше місце та учениця 11 класу Дробко Оксана – третє.





Учні нашої школи Андрійчук Данило та Сердюк Евеліна стали презерами першого етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».



Команда школи у складі учениць 11 класу – Дробко Оксани, Фабрико Катерини та Чобан Катерини стали учасниками онлайн-вікторини «Уроки пам’яті: від Голокосту до російсько-української війни»


В рамках німецько-українського проєкту «Вчимося пам’ятати» 21.10.2022 р. вчителем історії Боднарюк О. М. в 11 класі було проведено тематичний урок «Вчимося пам’ятати». 

       Мета – спонукати до роздумів про ставлення до пам’яті про сумні сторінки історії, формувати уміння аналізувати і узагальнювати історичний матеріал, проводити паралелі явищ і злочинних дій нацизму та путінської росії, формувати активну громадянську позицію.

У підсумку – діяльність методичного об’єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу у І семестрі 2022-2023 н. р. була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм, викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних умов для навчання учнів.

Звіт методичного об'єднання вчителів 
суспільно-гуманітарного циклу в I семестрі 2022 - 2023 н.р.
Підготували Боднарюк О. М., Дуплей А.П.
https://docs.google.com/document/d/174i-qNKH1oyRaYzDXYBZV75b4CaK16zYh_qoDwCPmDw/edit?usp=drivesdk

Звіт про роботу вчителів методичного об'єднання суспільно-гуманітарного циклу в ІІ семестрі 2022 – 2023 н.р.

Діяльність методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу у 2022 – 2023 н.р. була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. 
    Чільне місце у роботі вчителів суспільно-гуманітарного циклу займала робота над впровадженням головних ідей Нової української школи. 
Другий семестр був наповнений цікавими заходами, тематичними тижнями, участю у олімпіадах та конкурсах. Вчителі підвищували свою кваліфікацію на різноманітних семінарах, курсах, вебінарах, воркшопах.
27.04.2023 р. вчитель історії Боднарюк О.М. відвідала методичний семінар «Солідарність і допомога в темні часи. Психологічна підтримка підлітків в умовах війни», спікерами якого були виконавча директорка Освітнього центру «Простір толерантності» психологиня Анна Ленчовська та тренерка даного центру Ульяна Устінова.






Предметні тижні – це завжди цікаво, адже проведені заходи підвищують інтерес до вивчення предмету, стимулюють учнів до покращення своїх вмінь та навичок у даній галузі. 

У ІІ семестрі їх було чимало.
   До Міжнародного дня рідної мови вчителями-предметниками було проведено чимало тематичних заходів.
 21 лютого 2023 року, у Міжнародний День рідної мови учні та педагоги Чернівецької ЗОШ 37 долучилися до обласного проєкту «Крим – колиска українського сонця», написавши онлайн диктант з вірою в те, що Крим - завжди Україна.


25 лютого 2023 р. в Україні відзначають 152 річницю з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лариси Косач-Квітки, більш відомої як Леся Українка.

Абетка побажань у Міжнародний день рідної мови від учнів 5-В класу

У День рідної мови, читання поезії філологами


До Міжнародного дня рідної мови студентки обласного коледжу ім. С. Воробкевича Діана Овачук, Діана Чайкун та вчителька української мови та літератури Лаблюк І. М. провели захід "Мова – душа народу!" з учнями 7-А класу Чернівецької ЗОШ I-III ступенів №37


Вже рік українці вражають світ своєю силою, єднанням, вірою в Перемогу і світло, яке долає будь-яку темряву.
До річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну учні та вчителі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. 37 підготували відео урочистої пісні!


Наступні тематичні заходи були присвячені великому Кобзареві – Тарасові Григоровичу Шевченку. 

       Щороку 9 березня українці всього світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника



Остап вишня колись сказав про Шевченка, це людина, яка врятувала цілу націю. Тарас Григорович завжди буде жити в серцях українців, а його невмирущий дух витатиме над Україною. 

Учні 9-Б та 8- А класів Чернівецької загальноосвітньої школи 37 у День народження Пророка і Великого Кобзаря, долучилися до 1-го туру у квест-марафоні 2023 "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?"






Гарні результати показали наші юні історики на ІІІ рівні всеукраїнських олімпіад.
    У третьому етапі призером стала Сердюк Евеліну, учениця 9-Б класу, яка посіла ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з історії, під чітким керівництвом та настановами вчителя історії Боднарюк Олени Миколаївни



У квітні учениці 9-Б класу Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №37 Турликова Анастасія та Сарафінчан Анастасія під керівництвом вчителя Мойсей А.О. стали переможцями в номінації «Кращий оратор» у конкурсі «Юний правник», який проводився юридичним факультетом Чернівецького національного університету ім. 
Ю. Федьковича.




3 травня група учнів 9-Б класу стали учасниками воркшопу "Мова ворожнечі та дискримінація у ЗМІ. Фейкові новини", що проводиться у рамках німецько-українського проекту "Дім пам'яті"



4 травня, учні 11 класу під керівництвом вчителя історії Боднарюк О.М. відвідали виставку «Більше , ніж я: про солідарність і допомогу у темні часи».


Цікава практика!

Практична робота. Виконання завдань на контурних картах, 7-А клас

Активні ігри та вікторина «Стежками української мови» з учнями 6-А класу


Вікторина «Вивчаємо українську мову» провели вчителі української мови та літератури Лаблюк І. М. та Дуплей А. П. в 5-Б класі



Звіт методичного об'єднання вчителів 
суспільно-гуманітарного циклу в IІ семестрі 2022 - 2023 н.р.
Підготували Боднарюк О. М., Дуплей А.П., Лаблюк І. М.

https://docs.google.com/document/d/1W6ZXy-2cHHVW1w_nYzkfxuiB4Qxr9goKdAM_PjJmstQ/edit?usp=drivesdk








Немає коментарів:

Дописати коментар