понеділок, 23 грудня 2024 р.

І знову про успіхи 6-класників-НУШівців. Вивчаємо атмосферу.

 На уроках географії шестикласники в темі "Атмосфера" поглибили знання про повітряну оболонку Землі, дізналися з яких частин вона складається і на яку висоту сягає. Задалися питанням "Хто живе в хмарах?" та як утворюється вітер.  Повторили з яких газів складається атмосфера і що таке атмосферний тиск; навчилися розв'язувати задачі по визначенню зміни температури та тиску з висотою. Та найбільш цікаво учням було працювати з метеорологічними приладами. Справжні синоптики!  

А як не розібрати барометр? 


Дуже зацікавив анемометр




Заняття за темою "Атмосфера" з Мартиненко Кароліною (індивідуальне навчання, педагогічний патронаж)

неділя, 1 грудня 2024 р.

ІІ етап Всеукраїнської предметної олімпіади з географії

Сьогодні, 01 грудня 2024 року, на базі Чернівецького ліцею №22 був проведений другий етап Всеукраїнської предметної олімпіади з географії, в якому брала участь учениця 9 класу Луніна Вікторія. Чекаємо результатів!







понеділок, 25 листопада 2024 р.

Шестикласники досліджують мінерали та гірські породи

 Сьогодні на уроці учні 6-А класу працювали зі зразками мінералів та гірських порід, що є в шкільній колекції. Досліджували та  описували їх властивості (колір, блиск, твердість тощо). 
















А вугіллям нанесли "бойовий" розкрас...😃




Учням цікаво також було дізнатися про свій камінь-талісман за місяцем народження:

січень - гранат; лютий - аметист; березень - аквамарин; квітень - алмаз; травень - смарагд; червень - перли; липень - рубін; серпень - хризоліт; вересень - сапфір; жовтень - опал; листопад – топаз; грудень - бірюза.



понеділок, 18 листопада 2024 р.

Вулкан своїми руками

    На уроці географії наші допитливі учні з 6-А класу успішно завершили захоплюючий STEM-проєкт під назвою «Вулкан своїми руками»! 

     Для виконання проекту учні не тільки ознайомилися з теоретичними аспектами вулканічної діяльності, а й спробували відтворити цей процес на практиці. Шестикласники створювали макети вулканів із підручних матеріалів, а потім провели «виверження» за допомогою безпечної хімічної реакції.
Після «виверження вулканів» у класі панував справжній захват! Учні не тільки побачили дію на власні очі, а й відчули себе справжніми дослідниками.

 Дякуємо учням за старання! STEM-проєкти — це чудовий спосіб навчання, оскільки вони поєднують теорію з практикою і показують, що наука може бути захоплюючою.
  Бажаємо нашим юним дослідникам успіхів у майбутніх проєктах і ще більше цікавих відкриттів!










четвер, 17 жовтня 2024 р.

Географ має мандрувати або ТРОХИ ОСОБИСТОГО-3

На початку жовтня була чергова подорож в Європу. Все було чудово! Багато позитивних вражень. 





А за кілька хвилин: 😭


Тому в подорожах треба бути надзвичайно обережним. 
І обов'язково оформляти страхування... 

понеділок, 23 вересня 2024 р.

 Сьогодні з шестикласниками говорили про особливості організації власних географічних спостережень. Окрім іншого, виготовили гномон - однин із найпростіших географічних приладів, за допомогою якого визначають довжину тіні та висоту Сонця над горизонтом. 

Звісно, наш дещо відрізняється від таких 👇, але спостереження за висотою Сонця над горизонтом з його використанням ми будемо регулярно проводити  у 20-х числах кожного місяця. 









понеділок, 2 вересня 2024 р.

2024/2025 н.р. стартує...

 Сьогодні розпочали навчальний рік. Для мене це +- 30-й Першовересень... Чому "плюс-мінус"? Та тому, що не рахую - щасливим байдуже про час! В професії - щаслива, люблю свою роботу! Хоча цю торбинку щастя інколи нести ой, як непросто! 2024/2025-й - не підведи!




пʼятниця, 30 серпня 2024 р.

Географ має мандрувати або ТРОХИ ОСОБИСТОГО-2



Спонтанна поїздка в Італію, через Угорщину та Словенію, яку я здійснила у другій половині серпня, була пізнавальною, додала нових вражень, а Італійські Альпи зачарували! Мандрувала сама, тож світлини-селфі так собі... Тому Scusa... P.S. На фото - переважно визначні місця Комо у регіоні Ломбардія.